Radiesse™

Radiesse™ - Bez skalpela można się odmłodzić o kilka lat, wypełniając bruzdy i zmarszczki.

 

 

Z upływem lat skóra traci sprężystość i elastyczność. Powstają zmarszczki. Słabną mięśnie podtrzymujące owal twarzy, co powoduje pojawianie się ”chomiczków”' czyli opadających policzków, a przez to zmianę konturu twarzy. Jednym z winowajców tego stanu rzeczy jest kolagen, którego ubywa, kiedy się szarzejemy. Bo to właśnie kolagen nadaje skórze objętość, elastyczność i siłę. Dzięki niemu skóra wygląda młodo i świeżo.

Idealny wypełniacz zmarszczek powinien nie tylko uzupełniać objętość skóry, ale także przyczyniać się do odbudowy kolagenu w skórze i ją odżywiać. Taki jest właśnie Radiesse™, który umożliwia korektę zmarszczek poprzez uzupełnienie objętości skóry. Jak działa? Preparat składa się z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej matrycy żelowej. Zawarty w preparacie hydroksyapatyt wapnia jest taki sam jak ten, który występuje w ludzkich kościach i zębach.

Zabieg Radiesse™ powoduje natychmiastową korekcję zmarszczek. Przez kilka miesięcy po zabiegu żel jest stopniowo Wchłaniany do organizmu. Jego miejsce zajmuje nowy kolagen, który jest wytwarzany wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia tworzących w tkankach rusztowanie. To właśnie te cząsteczki są czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych.

Lekarze medycyny estetycznej stosują Radiesse™ do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych i bródkowo-wargowych. Preparat może być też wykorzystywany do wypełnienia okolicy kości jarzmowych, modelowania konturu twarzy oraz niechirurgicznej korekty nosa. Radiesse™ ze względu na konsystencję i właściwości przynosi szczególnie dobre rezultaty u mężczyzn, u których zmarszczki pojawiają się później niż u kobiet, ale postępują szybciej. Lekarze stosują Radiesse™ do korekty bruzd nosowo-wargowych, które u panów bywają głębokie. Ponadto podają go w celu wypełnienia zapadniętych policzków oraz korekty konturu linii żuchwy, która przywraca twarzy męski wygląd.

 

 

Radiesse™ jest stosowany również do odmładzania zewnętrznej powierzchni dłoni, bo one również zdradzają upływ czasu. Gdy skóra na nich traci jędrność, staje się pomarszczona i cienka.

Co ważne, Radiesse™ daje bardzo naturalny efekt. W badaniach klinicznych udowodniono, że rezultat kuracji tym preparatem utrzymuje się przez rok, a u części pacjentów dłużej. Dzięki swym naturalnym składnikom Radiesse™ jest też preparatem bardzo bezpiecznym. Decydując się na zabieg na bazie hydroksyapatytu wapnia, nie trzeba wykonywać testów antyalergicznych, bo preparat nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Radiesse™ jest w 100 proc. biokompatybilny - wchłania się sposób naturalny.

 

Do góry