Mezoterapia

Mezoterapia (ujędrnienie twarzy, szyi, dekoltu; terapia łysienia; terapia rozstępów i cellulitu). Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na bardzo precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek odpowiednich substancji bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Pozwala na uzyskanie szybkich i doskonałych efektów poprzez zastosowanie bardzo niskich stężeń i dawek podawanych substancji - podawane są one bowiem dokładnie w odpowiednie miejsca, gdzie mają oddziaływać: twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.

W latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej. Jest ona doskonałym sposobem zapobiegania starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu, dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takiej jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.

Zabiegi może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. W mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. dawniej w gabinecie sporządzano roztwory do iniekcji, które stanowiły zazwyczaj mieszaninę kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazwanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane przez lekarza w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

 

 

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm.
Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki - w zależności od techniki zabiegu.
Czas trwania śladów zalezy od rodzaju preparatu – od 6 - 72 godzin.

Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

Wskazania

  • rewitalizacja
  • nawilżenie zmęczonej, matowej skóry
  • wygładzanie powierzchownych zmarszczek
  • wyjątkowo intensywna rewitalizacja i nawilżenie zmęczonej i wiotkiej skóry, wygładzanie zmarszczek
  • przywracanie gęstości skórze dojrzałej i wiotkiej

 

Charakterystyka składu

Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoką jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta.

Kwas hialuronowy

Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.

13 witamin

Witamina A przyspiesza osnowę komórkową przez regulację procesów kreatynizacji i gojenia. Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w ibroblastach.

6 składników mineralnych

Spełniających w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowej składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodnoelektrolitową ustroju.

6 koenzymów

Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżenie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.

5 kwasów nukleinowych

Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.

2 czynniki redukujące

Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.

 

 

Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem NCTF jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórką naturalnych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne od pierwszego zabiegu –skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna. NCTF HA są jedynymi preparatami oddziałującymi na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra jest wyraźnie odmłodzona w naturalny sposób.

 

Do góry