Laser diodowy GT3000 jest najnowszą technologią w usuwaniu włosów. Jego działanie opiera się na selektywnej dynamice światła i ciepła. Światło lasera przechodząc przez powierzchnię skóry, dociera do korzeni mieszków włosowych, gdzie zamienia się ono w ciepło uszkadzając je.Tkanka otaczająca mieszek włosowy pozostaje nienaruszona.
Laser medyczny jest stosowany w celu
- usuwania zbędnego owłosienia
- leczenia stanów zapalnych skóry tzw. PFB- Pseudofolliculitis barbae
- hirsutyzmu lub hipertrichozy
- zapalenia mieszków włosowych, szczególnie po goleniu
- wrastania włosów
- obecności „pajączków” naczyniowych na nogach, gdy niewskazane jest woskowanie na ciepło
Aby pozbyć się niepożądanego owłosienia należy wykonać co najmniej trzy, cztery zabiegi. Konieczność powtarzania zabiegu związana jest z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Naświetlić i przez to usunąć można tylko te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu czyli są widoczne ponad powierzchnią skóry. Włosy będące w innych fazach wzrostu nie zaabsorbują właściwej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego też by zniszczyć wszystkie włosy wymagana jest seria zabiegów.
Gwarantowany efekt trwałego usunięcia owłosienia 100% po 3-4 zabiegach !
Częstotliwość wykonywania zabiegów uzależniona jest od predyspozycji osobniczych i oczekiwanych efektów. Włosy raz naświetlone nie odrastają. Jednak pozostaje pewna liczba włosów, które w czasie zabiegu pozostają w fazie uśpienia, tkwią w głębi skóry i nie można ich naświetlić. Wyrosną one w okresie ok. 4-8 tygodni i wtedy należy wykonać kolejny zabieg.
Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni jaka poddawana jest zabiegowi. Zabiegi wykonywane na twarzy trwają kilka minut, zaś większe powierzchnie jak np. łydki czy uda wymagają więcej czasu.
Po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się do kilku dni. Objawy niepożądane typu - strupki czy pęcherzyki zdarzają się niezwykle rzadko.
Przeciwwskazania
- Ciąża
- Świeża opalenizna (należy przerwać kąpiele słoneczne w SOLARIUM - 4 tyg. przed zabiegiem oraz samoopalacze - 2 tyg. przed zabiegiem)
- Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
- Leki światłouczulające, retinoidy
- Zioła (dziurawiec, nagietek - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
- Depilacja woskiem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
- Penseta (przestać używać 1 tydzień przed zabiegiem)
- Bielactwo, łuszczyca
- Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
NIE OPALAMY SIĘ PRZED ZABIEGIEM I MIĘDZY ZABIEGAMI !
Przygotowanie skóry do zabiegu
- 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno golić włosów: pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym, pastą cukrowa, jedyną forma usuwania włosów powinna być maszynka jednorazowa - po to, żeby nie uszkodzić mieszka włosowego i macierzy włosa.
- Skóra gładko ogolona maszynką tego samego dnia z wyłączeniem obszaru 1x1 cm każdego depilowanego obszaru, w celu dokonania oceny włosów w miejscu zabiegu.
- Skóra w miejscu zabiegu nie może być posmarowana kremem, balsamem ani żadnym dezodorantem.
- Prosimy nie wykonywać kwasów owocowych i peelingu 1 tydzień przed zabiegiem oraz w dniu zabiegu , nie stosować 1 tydzień przed zabiegiem kremów z dodatkiem kwasów.
- Prosimy o nie zażywanie żadnych środków przeciwbólowych oraz zapoznanie się z listą przeciwwskazań.
- Prosimy 3 tygodnie przed zabiegiem nie opalać skóry na solarium i nie stosować w domu kremów samoopalających.
Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa CE z dyrektywą medyczną i został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Urządzeń Medycznych.