Botox

Nieoperacyjne Usuwanie Zmarszczek: Botox, zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzyknięty w małej dawce w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje relaksację mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i w okolicach oczu. Dzięki czemu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni i tym samym przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry. Jedną z cech Booxu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W wyniku zabiegu przy użyciu Botoxu wyraz twarzy nie ulega zmianie przy jednoczesnym zaniku zmarszczek. Botox jest wstrzykiwany przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykła aktywność życiową. Zabieg trwa około 15 minut i jego czasochłonność zależy od liczby usuwania zmarszczek. Botox zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu.

Terapia przeciwzmarszczkowa przy użyciu Botoxu stosowana jest w przypadku: konieczności zlikwidowania zmarszczek między brwiami, poziomych linii czołowych, „kurzych łapek” lub „linii śmiechu między oczami”. Jest to metoda szeroko stosowana na świecie. Uzyskany w wyniku zabiegu efekt utrzymuje się około 6 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta i po upływie takiego czasu stopniowo zanika, gdyż porażenie mięśni ustępuje. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany. Każde powtórzone wstrzyknięcie Botoxu wydłuża czas utrzymania się efektów i tym samym kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu bez zmniejszenia skuteczności terapii.

 

 

AZZALURE – BotulinumToxinType A

Azzalure jest kolejnym preparatem który w ostatnich czasach otrzymał ogólne pozwolenie na jego używanie. Azzalure pochodzi z rodziny preparatów powstających na bazie toksyny botulinowej typu A. Ojcem preparatu Azzalure jest ojciec preparatu Dysport, czyli preparatu, który otrzymał również pozwolenie na używanie go w szeroko pojętej medycynie estetycznej. Warto podkreślić, że Dysport jest już używany od ponad 20 lat, a więc jest to silny argument na to, że Azzalure również może być tym preparatem, który będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mimo ogromnego zainteresowania oraz ogromnej sprzedajności w USA, to w Polsce również można kupić Azzalure. Azzalure obecnie jest dostępny w gabinetach medycyny estetycznej. Azzalure jest kolejnym produktem, który w swoim składzie posiada toksynę botulinową typu A. Azzalure jest preparatem który umożliwia wygładzenie skóry.

Azzalure jest używane głównie do

  • redukcji zmarszczek wokół ust
  • redukcji poziomych linii na czole
  • redukcji zmarszczek między brwiami
  • redukcji zmarszczek w okolicach oczu
  • redukcji zmarszczek w okolicach szyi
  • redukcji zmarszczek w okolicach brody
  • redukcji bruzd nosowo-wargowych

 

Mimo, że azzalure jest coraz częściej stosowany w medycynie estetycznej, to również posiada swoje przeciwwskazania. Bardzo ważne jeżeli chodzi o azzalure, to nie można go stosować jeżeli bierze się takie leki jak: polimiksyny, tetracykliny, aminoglikozydy, aminochinolony, galaminy, linkomycyny, D-penicylaminy, cyklosporyny, tubokuraryny, pankuronium-y. Mimo, że nie może być używany podczas stosowania powyższych leków, to jeszcze w grę wchodzi: ciąża, zaburzenia krzepnięcia krwi, infekcja skóry, karmienie w ciąży oraz zaburzenia w pracy nerwów.

 

Do góry