DMA - Dynamiczny Masaż Antycellulit

Metoda DMA jest oparta na precyzyjnym, warstwowym opracowaniu tkanek miękkich. Określenie dynamicznego, odnosi się do zmian dynamiki, odpowiedniego różnicowania impulsów podczas całego zabiegu, a nie siłowego, intensywnego, bolesnego masażu. Masaż wykonywany jest w ustabilizowanym fałdzie skórnym, co pozwala na precyzyjna opracowanie. Wykonujemy skuteczny masaż bez zbędnego rozgrzewania tkanek sąsiednich. DMA jest metodą bezbolesną i choć odczucia są subiektywne, to raczej dodatkowo odpręża i relaksuje. Na wstępie staramy się rozluźnić ciało, szczególnie partie ciała poddane masażowi. Jak w większości przypadków kiedy wykonujemy piersze zabiegi, pacjent po masażu może być nieco rozkojarzony, rozbity, obolały, ale to jest jedynie przejściowe uczucie.

 

 

Wskazania

  • Profilaktyka i terapia cellulitu.
  • Modelowanie sylwetki i lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej.
  • Zmniejszenie lub utrata napięcia w okolicy mięśni pośladkowych oraz tylne strony uda. Zwiotczenie i opadanie pośladków, powodujące nagromadzenie opadającej, najczęściej nieco zwiotczałej tkanki pod pośladkami. Masaż w tym przypadku ma na celu stymulację mięśni i skóry w celu „lifingu pośladków” oraz profilaktyczne stymulowanie krążenia skóry w tym miejscu, pociąga za sobą dysfuncje krążenia i zmniejsza elastyczność skóry. Można zastosować także masaże polegające na warstwowym opracowaniu, np. Dynamiczny Masaż Antycellulit. Choć nie jest to optymalnym rozwiązaniem w przypadku pseudocellulitu, pozytywne efekty przyniesie nawet klasyczny masaż.
  • Rozstępy pojawiające się najczęściej w wyniku nagłej zmiany wagi lub też zmian hormonalnych. Nie ma stu procentowej, skutecznej metody ich likwidacji. Jesteśmy w stanie zmniejszyć wizualnie wspomniane defekty estetyczne, a nie możemy ich trwale usunąć.
  • Rewitalizacja po porodzie. Do masażu przystępujemy najczęściej około 6 tygodni po porodzie. Jeśli nie ma przeciwwskazań związanych z komplikacjami poporodowymi i matka dobrze radzi sobie z początkowymi trudnościami macierzyństwa, do masażu możemy przystąpić już po 4 tygodniu.
  • Rewitalizacja po zabiegu chirurgii plastycznej. najczęściej masaż aplikujemy około 2 tygodnie po zabiegu.

 

Do góry